Bakü Haydar Aliyev Kültür Merkezi

o_aa8e2c0c8c38daa2166237230b5a98eeAzerbeycan’ın başkenti Bakü’de halen inşaat halinde olan “Haydar Aliyev Kültür Merkezi Projesi” tamamlandığında çağın en önemli projelerinden biri olacak.Yapı, Azerbeycan’ın ölümsüz lideri Haydar Aliyev’in adını taşıması nedeniyle yerel otoriteler ve halk tarafından da özel ilgi görüyor, heyecanla bekleniyor. Bu ilginin bir diğer nedeni ise şehir genelindeki binalardan farklı, yepyeni bir mimari anlayışa sahip olması. Rüzgarların şehri Bakü, pek çok farklı kültürün eserlerini sergiliyor sokaklarında…
Gelecekte mimari ne boyutlara ulaşır bilinmez ama tasarımları ile hayallerdeki geleceği yaratan, çağın ilerisinde, başka bir zaman diliminde yaşayan mimarlardan biridir “Zaha Hadid”. Eserleri ya günümüz teknolojisinin el verdiği ölçüde hayata geçirilebiliyor ya da gerçekleşemiyor.

Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi, Bursa

b_48e54a9e950e220b9c036c253e917b97

Cumhuriyet tarihinin sembol işletmelerinden olan Merinos İplik Fabrikası, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kapsamlı bir restorasyon ve yeniden yapılandırma çalışmasıyla Türkiye’nin sayılı kongre ve kültür komplekslerinden biri haline getirilmiştir. Sadece tarihsel değil, mimari açıdan da pek çok özelliği olan Atatürk Kongre Kültür Merkezi Projesi, 2007 yılında Tarihi Kentler Birliği “Başarı Ödülü”ne layık görülmüştür.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Merinos Parkı içinde bulunan iki önemli ana yapıdan oluşmaktadır. Bunlar, restore edilerek Kültür Merkezi’ne dönüştürülen tarihi Merinos Fabrikası ve yeni yapılan Kongre Merkezi’dir. Birlikte veya ayrı ayrı kullanılacak şekilde esnek olarak tasarlanan binalar, küçük ya da büyük çaplı her türlü organizasyonun düzenlenebileceği bir kompleks olma özelliği taşımaktadır.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin içerisinde bulunduğu yeniden düzenlenen Merinos Parkı ise, 208 bin m²’lik yeşil alanı ile Bursa için önemli bir kamusal rekreasyon alanı haline getirilmiştir. Park içerisinde açık hava etkinliklikleri için düzenlenen 16 bin m²’lik alanın yanı sıra birçok kafe, restoran ve sosyal tesis de bulunmaktadır. Ayrıca Merinos Fabrikası’ndaki elektrik santralinin restore edilmesiyle kurulan Enerji Müzesi de Bursa’nın ilk ve tek enerji müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

Bir zamanlar Merinos’ta üretilen elektrikle aydınlanan Bursa, şimdi Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nden yayılan bilimin ve sanatın ışığıyla aydınlanıyor. Mustafa Kemal Atatürk tarafından hizmete açılan ve Bursa’yı tekstilin başkenti haline getiren Merinos İplik Fabrikası; O’nun anısının sorumluluğuyla küllerinden yeniden doğarak, Bursa’yı kültürün ve turizmin başkenti yapmaya hazır.

Akfen Accor İbis Hotel, Bursa

o_47de8a3bc972ec9b161d9995eb1e4f8e

Akfen GYO ve Accor Hotels Grubu, yatırımlarını hızla gerçekleştiriyor. Avrupa’nın lider, dünyanın 3. büyük otelcilik zinciri Accor’un dünya’da 4200’den fazla oteli bulunuyor.

Accor Hotels Grubunun 15 farklı otel markasından biri olan “ibis hotels” ; dünyada 45 ülkedeki 879 otelinde, 104.782 odalık kapasitesi ile büyük bir başarı grafiği ile hizmet veriyor. ibis Bursa konuklarına ekonomik fiyatlarla çok yüksek kalitede servis sunarak; kendi kategorisinde rakipsiz olmayı Türkiye’de de sürdürüyor.

Grubun misafir memnuniyetindeki başarısı çok büyük oranda “ Accor “standartlarında saklı. Son derece titizlikle belirlenmiş ve Dünyanın her yerinde harfiyen uygulanan, takip edilen ürün ve servis standartları, personel için yapılan yatırımlar ve personele verilen önem sayesinde, her zaman yüksek kalite yakalanabiliyor ve sürdürülebiliyor.

Ibis Bursa’nın odaları, en yeni tasarımları olan “Coquelicot -Gelincik” oda konseptinde hazırlanmış. Oda içinde plazma TV, kilitli kasa, hızlı internet gibi yüksek standartlı hizmet ve her türlü konfor düşünülmüş. Misafirlerini maksimum seviyede rahat ettirmeye yönelik olarak tasarlanmış odaları ve misafir memnuniyetini ön planda tutan eğitimli personeli ile Ibis otellerinden her an güleryüzlü hizmet alabiliyorsunuz.

İbis otellerinde 24 saat hizmet alabileceğiniz bir “snack servisi” var. Günün hangi saatinde olursa olsun resepsiyona siparişinizi verip, hazır olduğunda resepsiyondan alabiliyorsunuz. Ibis markasına özel bir uygulama olan “erken kahvaltı” servisi, sabah 04:00’den itibaren başlıyor. Tüm bu servislere , ödediğiniz rakamın en makul fiyat olduğundan emin olarak,  gönül rahatlığıyla sahip oluyorsunuz.

BMW Rider Academy

o_5b253a95c70fd227197698717d6d1b26BMW Rider Academy’nin var oluş amacı, güvenli motosiklet sürüş eğitimlerini, BMW stilini tanıtarak Avrupa standartları seviyesine getirmek, motosiklet kullanıcı sayısını arttırmak ve motosikletin toplumda kabulüne yönelik çalışmalarda bulunmaktır.BMW Rider Academy, katılımcılara eşsiz bir eğitim deneyimi yaşatmak ve bunu her bir katılımcı için kişisel ihtiyaçlarına uygun şekilde gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.